Гурток "Умілі руки"

УМІЛІ   РУКИ

Нородна художня творчість у безлічі її проявів завжди була і є грунтом для спілкування поколінь

Національно-культурне відродження України передбачає зростання ролі курсу народознавства в навчально-виховному процесі. Важливого значення набуває відтворення народних традицій, ознайомлення учнів з надбання культури, оволодіння технікою народних ремесел.

Мета гуртка – залучити гуртківців до активної праці, привити любов до народної творчості, культури, збагатити духовний світ дітей, навчити їх розуміти прекрасне, цінувати його, створювати його самим. Формувати практичні навички художньо-творчої діяльності, розуміння зв’язку художньо-образного вирішення твору з ідеєю та задумом. Розвивати асоціативне, нестандартне, композиційне, об’ємно-просторове мислення у дітей, почуття форми, руху, матеріалу, кольору,  розвивати конструктивні вміння. Виховувати бережливе ставлення до предметів і засобів праці, культури побуту.

Участь у роботі гуртка допоможе гуртківцям набути необхідних знань, умінь пошукової діяльності, відкриє широкий простір для естетичного розвитку, навчання і виховання дітей на матеріалах народного побуту, звичаїв, традицій, обрядів. Посприяє різнобічному розвитку дітей, виховає у них терпіння, наполегливість, усидчивість.

Виховною метою гуртка є самоствердження особистості дитини, радість спілкування в колективі однодумців, взаємоповага, естетичний смак та дисциплінованість.